Pielgrzymkowe służby – dbają o nasze zdrowie, bezpieczeństwo na drodze, dobrą atmosferę a także o wszystkich tych, którzy z różnych powodów nie mogą już z nami pielgrzymować, tak by mogli poczuć ducha pielgrzymki śledzą codziennie nasze wędrowanie.

Porządkowi

Na czele z Głównym Porządkowym dbają o porządek i bezpieczeństwo wszystkich Biało-Złotych Pielgrzymów. To oni odpowiadają także za poranne pobudki i o to, aby każdy pątnik w ciszy mógł oddać się nocnemu wypoczynkowi. Czasem trochę pokrzyczą, ale to na nich spoczywa odpowiedzialność za to żeby każdy Biało-Złoty pielgrzym szczęśliwie dotarł na Jasną Górę. Dlatego też słuchajmy ich próśb i wspierajmy ich w służbie.

Do głównych zadań tej służby należą:

– kierowanie ruchem na drodze w obrębie idącej kolumny

– utrzymanie porządku podczas noclegu

– pilnowanie, by nie zostawał ogon

– pobudka

 

Medyczni

Medyczni widzieli nie jednego bąbla i jedno jest pewne – żaden z nimi nie wygra 😉
Zawsze podczas trasy, któregoś z członków Grupy Medycznej znajdziecie na końcu grupy z charakterystyczną medyczną flagą. Wieczorami zbierają się w Punkcie Medycznym by tam pomagać Biało-złotym Pielgrzymom.

 Muzyczni

To oni są najlepiej słyszalnymi pielgrzymami grupy. Od świtu aż po zmierzch swoim śpiewem pomagają nam w pątniczej drodze. Nierzadko mają bąbelki, nie jak typowy pątnik – na stopach, lecz na palcach u ręki od strun gitary… Łatwo ich rozpoznać nie tylko po tym, że najczęściej znajdziemy ich w okolicach tuby z mikrofonem w dłoni, a przez to, że bardzo często to jedni z bardziej zachrypniętych pielgrzymów w grupie…

W ciągu roku spotykamy się również na posłudze podczas pierwszych piątków miesiąca w naszym kościele stacyjnym w Gliniance.

Służba prasowa

Służba prasowa utrwala nasze wędrowanie na zdjęciach, aby móc później powspominać wspólny czas pielgrzymowania do naszej mamy.

Do głównych zadań służby należy:

– robienie zdjęć

– kręcenie filmików

– przygotowanie relacji i informacji na stronie b-z, co się wydarzyło, co jest planowane, w co można się zaangażować w ciągu roku.